darmowe gry online
Strona główna Typy gier Najwyżej oceniane Najczęściej grane Dodaj grę

Gry / Gry strategiczne / Sabaton Carolus Rex


strzałka enter   / Typy gier / Strategie turowe / Sabaton Carolus Rex

Sabaton Carolus Rex

Liczba zagrań:

6899

Oceń grę:

obrazekobrazekobrazekobrazekobrazek

Ocena: 4,43 (42)Pytajnik

serce duze caleserce duze caleserce duze caleserce duze caleserce duze pol

Gra nie działa?

Zgłoś problem

Pełny ekranPytajnik

Pełen ekran

Podobne gry            Oceń grę: obrazekmini
1
obrazekmini
2
obrazekmini
3
obrazekmini
4
obrazekmini
5
Pytajnik           Zgłoś problem min           Pełen ekran minPytajnik               Pytajnik           
W 2021 roku wtyczka flash przestała być obsługiwana
i gry oparte nie niej mogą nie działać.
Zapraszamy do grania w tysiące innych gier w nowej technologii HTML5 na klikarnia.pl
Sterowanie

Myszka

Gry mysz

Opis gry

Podbij imperium szwedzkie w 1658 roku. Wybierz jedną z czterech armii: Szwedów, Rzymian, Rosjan lub Polaków. Otrzymasz losowo wybrane terytoria, po czym nastąpi faza rozmieszczania wojsk na nich. Po tej fazie następuje wojna. Każdy ruch składa się z trzech etapów: rozmieszczania wojsk na posiadanych terenach (im więcej terytoriów posiadasz, tym więcej wojsk otrzymasz), następnie etap wojny, w którym wybierasz kraj, z jakiego chcesz uderzyć, a potem kraj, który chcesz podbić. Trzeci, ostatni etap Twojej tury to ruchy wojsk wewnątrz Twoich krain. Możesz tu wzmacniać fronty posiadanymi armiami w głębi Twoich terytoriów. Tylko jedno przemieszczenie jest dopuszczalne.

Ilość armii, którą otrzymujesz każdej rundy zależy od ilości posiadanych terenów. Dodatkowo otrzymujesz bonus 5 armii każdej rundy, jeśli posiadasz na swoim domowym terytorium przynajmniej 10 armii (przykładowo dla Szwedów domowym terytorium jest Szwecja, dla Rosjan Rosja itd.). Minimum otrzymasz zawsze 3 armie.

Atakujący może atakować max. 3 kostkami, a obrońca może się bronić max. 2 kostkami (kostka reprezentuje armię, dla atakującego 1 armia musi zawsze pozostać na terytorium, z którego atakuje - jeśli więc atakujący posiada 3 armie, to może zaatakować max. 2 armiami). Zarówno atakujący, jak i obrońca wybierają ilość kostek, czyli armii, jaka bierze udział w bitwie. Każda przegrywająca kostka oznacza wyeliminowaną armię. Jeśli obrońca wystawia 2 kostki, a wśród kostek atakującego znajdują się 2 kostki z wyższą ilością oczek, wówczas obrońca traci od razu 2 armie. Jeśli jest remis w ilości oczek, zawsze wygrywa obrońca.


Podziel się grą

Spodobała Ci się ta gra? Podziel się z innymi! Skopiuj i wyślij znajomym poniższy link na e-maila, forum, blog, gg lub inne, niech oni też zagrają!
Daj like'a tej grze


Komentarze

W chwili obecnej brak komentarzy do tej gry. Dodaj swój komentarz.

Dodaj komentarz do gry

Nick:

Treść komentarza:

Przepisz kod z obrazka:

token

Komentarze, które są zlepkiem liter, słów będą usuwane.
Komentarze, które są obraźliwe, uwłaczają innym osobom lub są pisane na szkodę serwisu lub jego użytkowników będą usuwane z możliwością zablokowania komentowania lub całego serwisu dla komputera, z którego taki komentarz wysłano.

Po dodaniu komentarza ta strona zostanie przeładowana!

 

armorgames.com  |  www.kongregate.com
pl.y8.com
najlepsze projekty stron

Serwis z darmowymi grami online HTML5 i Flash przesyłanymi przez użytkowników. Zwykle jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, nowe gry online dodawane są codziennie. Każda pozycja jest przez nas przetestowana pod kątem jakości i poprawności działania w stopniu podstawowym. Oferujemy grubo ponad 5000 starannie dobranych gier. Znajdziesz tu prawie 20 kategorii tematycznych i mnóstwo podkategorii. Klikarnia oferuje najważniejsze podkategorie, takie jak 3 w 1 linii, mahjongi, puzzle, gry w rozwijanie, pasjanse, budowanie wieży, piłkę nożną, koszykówkę, gry typu zuma czy strzelanie kulkami. Zapraszamy wszystkich do grania, oceniania i komentowania. W celu przekazania nam sugestii, problemów i informacji prosimy skorzystać z narzędzia Kontakt. Data powstania witryny: kwiecień 2010.

Kontakt | Informacje i warunki | Top Gry | Najczęściej grane | Dodaj grę | Klikarnia - darmowe gry online | Mapa strony
Klikarnia Copyright 2010 - 2022