darmowe gry online
Strona główna Typy gier Najwyżej oceniane Najczęściej grane Dodaj grę

Gry / Gry strategiczne / Sabaton Carolus Rex


strzałka enter   / Typy gier / Strategie turowe / Sabaton Carolus Rex

Sabaton Carolus Rex

Liczba zagrań:

6872

Oceń grę:

obrazekobrazekobrazekobrazekobrazek

Ocena: 4,43 (42)Pytajnik

serce duze caleserce duze caleserce duze caleserce duze caleserce duze pol

Gra nie działa?

Zgłoś problem

Pełny ekranPytajnik

Pełen ekran

Podobne gry            Oceń grę: obrazekmini
1
obrazekmini
2
obrazekmini
3
obrazekmini
4
obrazekmini
5
Pytajnik           Zgłoś problem min           Pełen ekran minPytajnik               Pytajnik           
W 2021 roku wtyczka flash przestała być obsługiwana
i gry oparte nie niej mogą nie działać.
Zapraszamy do grania w tysiące innych gier w nowej technologii HTML5 na klikarnia.pl

R E K L A M A

R E K L A M A

Sterowanie

Myszka

Gry mysz

Opis gry

Podbij imperium szwedzkie w 1658 roku. Wybierz jedną z czterech armii: Szwedów, Rzymian, Rosjan lub Polaków. Otrzymasz losowo wybrane terytoria, po czym nastąpi faza rozmieszczania wojsk na nich. Po tej fazie następuje wojna. Każdy ruch składa się z trzech etapów: rozmieszczania wojsk na posiadanych terenach (im więcej terytoriów posiadasz, tym więcej wojsk otrzymasz), następnie etap wojny, w którym wybierasz kraj, z jakiego chcesz uderzyć, a potem kraj, który chcesz podbić. Trzeci, ostatni etap Twojej tury to ruchy wojsk wewnątrz Twoich krain. Możesz tu wzmacniać fronty posiadanymi armiami w głębi Twoich terytoriów. Tylko jedno przemieszczenie jest dopuszczalne.

Ilość armii, którą otrzymujesz każdej rundy zależy od ilości posiadanych terenów. Dodatkowo otrzymujesz bonus 5 armii każdej rundy, jeśli posiadasz na swoim domowym terytorium przynajmniej 10 armii (przykładowo dla Szwedów domowym terytorium jest Szwecja, dla Rosjan Rosja itd.). Minimum otrzymasz zawsze 3 armie.

Atakujący może atakować max. 3 kostkami, a obrońca może się bronić max. 2 kostkami (kostka reprezentuje armię, dla atakującego 1 armia musi zawsze pozostać na terytorium, z którego atakuje - jeśli więc atakujący posiada 3 armie, to może zaatakować max. 2 armiami). Zarówno atakujący, jak i obrońca wybierają ilość kostek, czyli armii, jaka bierze udział w bitwie. Każda przegrywająca kostka oznacza wyeliminowaną armię. Jeśli obrońca wystawia 2 kostki, a wśród kostek atakującego znajdują się 2 kostki z wyższą ilością oczek, wówczas obrońca traci od razu 2 armie. Jeśli jest remis w ilości oczek, zawsze wygrywa obrońca.

Strategie turowe - podobne gry
Gra Rune Raiders
Gra Rune Raiders
Popularność: 8601
Ocena: 4,05 (115)
Gry strategiczne
Gry_mysz
Wybierz swoich bohaterów i wyrusz nimi na pokonanie kolejnych terenów, na których będzie roiło się od wszelkiej maści potworów z różnymi umiejętnościami specjalnymi, różnym atakiem i zasięgiem rażenia.

Rune Raiders

serce caleserce caleserce caleserce caleserce puste
  (8601)
Gra XenoSquad
Gra XenoSquad
Popularność: 2748
Ocena: 3,8 (44)
Gry strategiczne
Gry_mysz
Trójwymiarowa strategia turowa, w której dowodzisz oddziałem żołnierzy. Wybierz się na następujące po sobie misje i niszcz wszystkie napotkane po drodze stwory.

XenoSquad

serce caleserce caleserce caleserce 34serce puste
  (2748)
Gra Rebuild 2
Gra Rebuild 2
Popularność: 3564
Ocena: 4,15 (68)
Gry strategiczne
Gry_mysz
Wewnątrz miasta opanowanego przez zombie posiadasz fort, który chroni ocalałych. Każdy budynek w środku może spełniać jakąś przydatną dla Ciebie funkcję.

Rebuild 2

serce caleserce caleserce caleserce caleserce 14
  (3564)
Gra Medieval Wars
Gra Medieval Wars
Popularność: 12083
Ocena: 4,41 (102)
Gry strategiczne
Gry_mysz
Postaraj się wybić wroga w pień likwidując wszystkie jego wojska na polu walki. Podbij wszystkie mapy, by zostać królem. Gra oferuje tryb kampanii oraz skirmish, w którym możesz grać przeciwko pięciu innym graczom kontrolowanym przez człowieka lub komputer.

Medieval Wars

serce caleserce caleserce caleserce caleserce pol
  (12083)
Gra Spitfire 1940
Gra Spitfire 1940
Popularność: 8659
Ocena: 4,07 (82)
Gry strategiczne
Gry_mysz
Przygotuj w Anglii ochronę przed nalotami niemieckich myśliwców i bombowców. Zatrudniaj pilotów, szpiegów, by donosili o spodziewanych atakach, robotników do budowy samolotów, strażaków, by ograniczali straty w miastach wywołanych przez bombardowania, budowniczych odbudowujących zniszczenia po nalotach, zbieraczy metalu dostarczających materiały do budowy samolotów i specjalistów od powoływania nowych rekrutów.

Spitfire 1940

serce caleserce caleserce caleserce caleserce puste
  (8659)
Gra Hajime
Gra Hajime
Popularność: 3646
Ocena: 4,41 (61)
Gry strategiczne
Gry_mysz
Doskonale wykonana strategia turowa w japońskich klimatach. Samuraje, oddziały ninja, łucznicy, konnica i wiele innych różnorodnych jednostek, które posiadają swoje mocne i słabe strony.

Hajime

serce caleserce caleserce caleserce caleserce pol
  (3646)
Pokaż wszystkie gry typu strategie turowe

Podziel się grą

Spodobała Ci się ta gra? Podziel się z innymi! Skopiuj i wyślij znajomym poniższy link na e-maila, forum, blog, gg lub inne, niech oni też zagrają!
Daj like'a tej grze


Komentarze

W chwili obecnej brak komentarzy do tej gry. Dodaj swój komentarz.

Dodaj komentarz do gry

Nick:

Treść komentarza:

Przepisz kod z obrazka:

token

Komentarze, które są zlepkiem liter, słów będą usuwane.
Komentarze, które są obraźliwe, uwłaczają innym osobom lub są pisane na szkodę serwisu lub jego użytkowników będą usuwane z możliwością zablokowania komentowania lub całego serwisu dla komputera, z którego taki komentarz wysłano.

Po dodaniu komentarza ta strona zostanie przeładowana!

 

armorgames.com  |  www.kongregate.com
pl.y8.com
najlepsze projekty stron

Serwis z darmowymi grami online HTML5 i Flash przesyłanymi przez użytkowników. Zwykle jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, nowe gry online dodawane są codziennie. Każda pozycja jest przez nas przetestowana pod kątem jakości i poprawności działania w stopniu podstawowym. Oferujemy grubo ponad 5000 starannie dobranych gier. Znajdziesz tu prawie 20 kategorii tematycznych i mnóstwo podkategorii. Klikarnia oferuje najważniejsze podkategorie, takie jak 3 w 1 linii, mahjongi, puzzle, gry w rozwijanie, pasjanse, budowanie wieży, piłkę nożną, koszykówkę, gry typu zuma czy strzelanie kulkami. Zapraszamy wszystkich do grania, oceniania i komentowania. W celu przekazania nam sugestii, problemów i informacji prosimy skorzystać z narzędzia Kontakt. Data powstania witryny: kwiecień 2010.

Kontakt | Informacje i warunki | Top Gry | Najczęściej grane | Dodaj grę | Klikarnia - darmowe gry online | Mapa strony
Klikarnia Copyright 2010 - 2021